• 26.09.2019 Wycieczka do Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego

            26.09.2019 roku 15 uczniów oraz absolwentka naszej szkoły odwiedziło 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego. Szkoła w Waśniewie  i 15 GBZ mamją wspólnego Patrona. To ogromny zaszczyt, ale i zadanie mieć za patrona najdzielniejszego z rycerzy. Mogliśmy zaobserwować jakim szacunkiem otoczony jest Zawisza Czarny, jak należy rozumieć patriotyzm w obecnych czasach, jak wygląda wojsko polskie dziś i wyglądało dawniej, jakim sprzętem dysponuje. Przez  chwilę poczuliśmy się jak żolnierze- uczyliśmy się posługiwania bronią, rzutu granatem, zajęliśmy miejsca w wozach bojowych. Otrzymaliśmy od płk W. Łączyńskiego okolicznościową statuetkę związaną z 25-leciem 15 GBZ. My przekazaliśmy na pamiątkę pani kustosz A.Prokopczuk nasz album "Figurki i krzyże przydrożne Gminy Janowiec Kościelny".

            Giżycko to piękne miejsce z wojskowymi tradycjami i pięknym położeniem, mogliśmy to zaobserwować podczas rejsu statkiem, zwiedzania Twierdzy Boyen, a na koniec podczas pobytu w parku linowym. Podczas całego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

             

            Dziękujemy za umożliwienie zwiedzania gen brygady Norbertowi Iwanowskiemu oraz "żołnierskiemu" rodzeństwu płk W.Łączyńskiemu i kpt G.Czarneckiej,  wywodzącym się ze Smolan, a także wszystkim żołnierzom, dzięki którym mogliśmy być w 15 GBZ i spędzić tam wyjątkowy czas.

             

            Beata Jóźwiak

             

          • 25.09.2019 Spotkanie z policjantem

            Bezpieczeństwo w drodze do szkoły to jeden z tematów, o którym uczniowie mogli porozmawiać z  dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy asp. Marcinem Łątkowskim. Spotkanie z policjantem odbyło się w środę 25 września. W przyswajaniu zasad bezpieczeństwa pomagał dzieciom SpongeBob bohater prezentacji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.

            Dzielnicowy podkreślił, że dzieci powinny nosić przy sobie odblaski tak, aby były bardziej widoczne dla kierowców, omówił też bezpieczne poruszanie się po drogach pieszo i rowerem. Przypomniał także zasady właściwego zachowania się w autobusie oraz podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu wykazując się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze.

            Dzieci znają zasady, muszą jednak pamiętać, aby zawsze stosować je w praktyce.

             

            A. Piotrkowska

          • 20-o9-2019 Nasza Szkoła nagrodzona w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie

            Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość - nasza szkoła otrzyma mobilną pracownię multimedialną. 

             

            Jest to nagroda jaką przyznała nam Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Pracownia wzbogaci nasz sprzęt multimedialny, co wpłynie na podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

            Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Spośród wykonanych prac uznanie komisji zdobyła grafika komputerowa Amelki Pszczółkowskiej z klasy V. 

            Jan Piotrkowski

          • 2019-09-06 - Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

            Podczas tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

             

            Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

            1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
            2. Dym – Maria Konopnicka
            3. Katarynka – Bolesław Prus
            4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
            5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
            6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
            7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
            8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

             

            To niewielkich rozmiarów utwory, lecz bardzo bogate w treść. Uczą wrażliwości na ludzką krzywdę, przypominają o naszej historii, pielęgnują takie wartości jak szlachetność, solidarność, patriotyzm.

             

            Nasza szkoła również włączyła się do akcji Narodowe Czytanie. Spotkanie przygotowali uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego pani Agaty Kacner. Tym razem do wspólnego czytania nowel zostali zaproszeni przedstawiciele władz gminnych. Fragmenty lektur wspólnie z uczniami czytali Wójt Gminy pan Piotr Rakoczy, Przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Anna Rybacka oraz Dyrektor naszej Szkoły pani Beata Jóźwiak.

             

            A.Piotrkowska

          • 2019-09-03 - Inauguracja Roku Szkolnego 2019-2020

            2 września 2019 roku nasza Szkoła w niecodzienny sposób zainaugurowała nowy Rok Szkolny. W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział wyjątkowi goście - reprezentanci pokolenia, które doświadczyło drugiej wojny światowej.

            W ten sposób dołączyliśmy do akcji "Przerwany marsz...", którą zainicjowała Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ta wyjątkowa akcja polegała na symbolicznym dokończeniu przerwanego, przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. W ten sposób w całej Polsce odbywały się międzypokoleniowe spotkania, które z pewnością są cennym doświadczeniem dla uczniów.

                   Nasza uroczystość rozpoczęła się od podniesienia flagi na maszt, przy którym obecni byli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i pracownicy Szkoły. Następnie złożyliśmy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny poprzez zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przy tablicach ofiar katyńskich. Po przejściu do sali gimnastycznej głos zabrali goście – wójt Gminy pan Piotr Rakoczy, proboszcz Parafii Grzebsk ksiądz Jarosław Borek. Pani Barbara Krajewska odczytała swoje wspomnienia z okresu wojny.

            Po oficjalnym ogłoszeniu rozpoczęcia roku szkolnego przez panią dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, a goście przeszli do naszej szkolnej izby pamięci.

             

                      80 lat temu nie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dzisiaj cieszymy się, że możemy żyć w wolnym kraju i w poczuciu bezpieczeństwa rozpocząć nowy Rok Szkolny.

            Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie. Wszystkim uczniom życzymy energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów, a rodzicom licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami dzieci.

             

            Anna Piotrkowska

          • 2019-06-28 - 100 - lecie Polskiego Czerwonego Krzyża

            18 stycznia 1919 r. pod honorowym przewodnictwem Heleny Paderewskiej oraz gen. Zdzisława Horyńskiego – ówczesnego szefa służby sanitarnej w odradzającym się Wojsku Polskim, rozpoczął się zjazd nadzwyczajny. W trakcie trwających trzy dni obrad dokonano oceny dotychczasowego dorobku organizacji niosących pomoc żołnierzom. W wyniku obrad postanowiono utworzyć narodową organizację Czerwonego Krzyża pod nazwą  Polskie Towarzystwo  Czerwonego Krzyża.

            Polskie Towarzystwo Polskiego Krzyża (obecna nazwa: Polski Czerwony Krzyż) zostało oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w dniu 14 lipca 1919 r., zaś 16 września tego samego roku zostało przyjęte w poczet Międzynarodowej Ligii Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża (obecna nazwa: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca). 

            27 czerwca 2019 roku w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbyły się obchody jubileuszu organizaowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Nidzicy. 

            Podczas gali przedstawicielom władz, instytucji i placówek wspierających działalność Polskiego Czerwonego Krzyża wręczono Medale 100-lecia PCK. Takie wyróżnienie otrzymała również nasza szkoła w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność i propagowanie idei Polskiego Czerwonego Krzyża. 

          • 2019-06-22 - Seminarium Historyczne

            22 czerwca w naszej szkole odbyło się XIX Seminarium Historyczne "Rodowód - Tożsamość - Tradycje Gminy Janowiec Kościelny", które poprzedziło odsłonięcie w parku w Janowcu Kościelnym pamiątkowej tablicy pamięci profesora Ryszarda Juszkiewicza.  Gości powitały i przedstawiły pani Marzena Borkowska - kierownik SOKSiR w Janowcu Kościelnym oraz pani Beata Jóźwiak - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie. Następnie zebrani wysłuchali wystąpienia inauguracyjnego pana Piotra Rakoczego - Wójta Gminy Janowiec Kościelny. Pani dyrektor przybliżyła słuchaczom naszą placówkę prezentując jej rys historyczny, tardycje i osiągnięcia. Kolejne wystąpienia to prelekcje: "Historia Gminy Janowiec Kościelny ukryta w Kurhanach" - prezentowana przez panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu kościelnym, "Historia Waśniewa - Józef Waśniewski - działacz niepodległosciowy" wygłoszona przez pana Wiesława Kacner nauczyciela historii, "Profesor Ryszard Juszkiewicz - przyjaciel Ziemi Janowieckiej"  przedstawiona przez dr Janusza Zawadzińskiego, pasjonata historii. Wiele refleksji na temat postaci profesora Juszkiewicza przytoczyli również inni goście. Czas między prelekcjami uświetniły występy naszych uczennic z klasy VII, które zaśpiewały piękne pieśni patriotyczne. Na zakończenie uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca profesora Ryszarda Juszkiewicza. Goście zwiedzili również naszą Izbę Pamięci, po czym udali się na obiad. 

          • 2019-06-19 - Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

            19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek Roku Szkolnego 2018/2019.To szczególne zakończenie, ponieważ po kolejnej reformie oświaty, tym razem przywracającej ośmioklasową Szkołę Podstawową, znów żegnamy ósmoklasistów.

            Po części artystycznej, przygotowanej przez klasę VII, nastąpiło przekazanie Sztandaru, a następnie uczniowie klasy VIII  złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy ósmoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej.

            Życzenia oraz słowa wsparcia na dalszą edukację przekazali absolwentom ksiądz proboszcz Krzysztof Dziadak oraz wójt Piotr Rakoczy.

            Nie było to jedyne pożegnanie. Społeczność szkolna złożyła podziękowania za wspólne lata księdzu Krzysztofowi, który niestety opuszcza parafię Grzebsk.

            Po wzruszających pożegnaniach nastąpiło wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem. Pan wójt wręczył decyzje przyznające stypendia uczniom, którzy uzyskali średnią powyżej 5,20. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i przybyłymi rodzicami udali się do klas, gdzie zostały wręczone pozostałe świadectwa. Po tym jeszcze życzenia udanych, bezpiecznych wakacji i 2 miesiące odpoczynku.

          • 2019-06-10 - Cyrk "Szok"

            WYSTĘP CYRKU "SZOK"

             

            W poniedziałek 10 czerwca gościliśmy w szkole artystów cyrku „Szok”. Występ rozpoczął wesoły klown, który bawił widzów swoimi sztuczkami. Następnym punktem przedstawienia był pokaz gołębi wykonujących akrobacje na różnych elementach. Jednak największe emocje wzbudził wąż, który trafił na szyję „treserki”. Śmiałkowie mogli dotknąć gada, a nawet potrzymać na rękach czy szyi.  Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturowym rowerku. Artyści z humorem i lekkością prezentowali różne sztuczki. Wybrani z widowni uczniowie mogli również sprawdzić swoje możliwości w sztuce cyrkowej.

          • 2019-06-08 - Biwak klas III i V

            Sposób na ciekawy weekend – biwak w szkole. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, ochotę na zabawy z koleżankami i kolegami, przyda się jeszcze jakiś śpiwór czy koc i na pewno nikt się nie nudzi. Tak spędzali weekend 7-8 czerwca uczniowie klas III i V pod opieką swoich wychowawców.  Biwakowanie rozpoczęło się o 17.00 w piątek. Najpierw przygotowanie sal na nocleg, a potem korzystanie z pięknej, czerwcowej pogody. Pierwszym punktem były rozgrywki na boisku szkolnym. Gdy już gracze trochę się zmęczyli wyruszyliśmy na podchody. Klasa III ścigała klasę V,  bacznie obserwując znaki i wykonując po drodze różne zadania. Pomysłów uciekającym nie zabrakło. Niektórzy z grupy pościgowej musieli iść w butach założonych na odwrót. Wszyscy bawili się świetnie. Po powrocie na teren szkoły był czas na ognisko z pieczeniem kiełbasek, a najbardziej wytrwali okupowali boisko do piłki nożnej. Była też gra w chowanego i inne zabawy w małych grupkach. Gdy komary nie pozwoliły dłużej przebywać na świeżym powietrzu wróciliśmy do budynku. A tu dla każdego coś miłego: gry planszowe, rozmowy, zabawy, tańce i śpiewy. A gdy przyszedł czas na sen …. czy ktoś spał? Może chwilę…?

          • 2019-06-06 - Wycieczka do Łodzi

            W środę 5 czerwca 42 uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Łodzi - miasta słynącego niegdyś z przemysłu włókienniczego. Podczas podróży pilot – łodzianin – przybliżył nam historię miasta. Naszą przygodę w Łodzi rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po ulicy Piotrkowskiej – jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Wracając do autokaru przechodziliśmy obok Parku Sienkiewicza, w którym jak się dowiedzieliśmy, lubił przesiadywać Julian Tuwim. Zamiast na matematykę przychodził do owego parku czytać ulubione wiersze.

            Następnie udaliśmy się w kierunku dzielnicy Księży Młyn. To rozległa dzielnica Łodzi powstała w XIX wieku, która przetrwała niemal w niezmienionym kształcie. Założona została przez Karola Scheiblera za czasów rozkwitu przemysłowego. Jest to swoiste miasto w mieście. Niegdyś znajdowały się tutaj fabryki, domy dla ich pracowników, przedszkole, szkoła, szpital. Spacer po Księżym Młynie zakończyliśmy wizytą w Akademii Filmowej - jednej z najbardziej znanych uczelni filmowych na świecie. Przewodnik opowiedział ciekawostki o uczelni, m.in. o legendarnych drewnianych schodach.  Dziś na drewnianych stopniach można zobaczyć tabliczki informujące, że „Andrzej Wajda przesiadywał tu w latach 1949-1953”, a „Polański z tego stopnia skakał w latach 1954-1959”.

            Kolejnym punktem programu była Łódzka Manufaktura. Manufaktura wraz z przyległym Pałacem Poznańskiego, jest niczym innym jak kompleksem fabrycznym Izraela Poznańskiego, kolejnego wielkiego łódzkiego fabrykanta. Dziś znajdują się tu muzea, kino, liczne restauracje, hotel, ścianki wspinaczkowe, fitness, zimą lodowisko, a latem plaża. My udaliśmy się do Eksperymentarium. Wchodząc przez kosmiczny tunel dotarliśmy do świata nauki. Różnorakie urządzenia i stanowiska interaktywne w pasjonujący i zabawny sposób objaśniają  często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki: magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki, biologii czy chemii. Na zakończenie emocjonująca zabawa w Arena laser games dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

          • 2019-05-29 - XXVIII Otwarty Bieg Uliczny

            XXVIII Otwarty Bieg Uliczny

            im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

            Dnia 29 maja 2019 roku Urząd Gminy Janowo i Szkoła Podstawowa w Janowie zorganizowali XXVIII otwarty bieg uliczny im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. W zawodach wzięło udział 4 szkoły. Zawodnicy startowali w 12 biegach.

            WYNIKI  NASZYCH  DZIEWCZĄT 

            Klasa IV

            • Maria Jaguszewska – Muszaki
            • Oliwia Długokęcka – Waśniewo
            • Amelia Rzepczyńska – Muszaki

             Klasa V

            • Wiktoria Fedyrko – Janowo
            • Oliwia Sarbiewska – Waśniewo
            • Nikola Szymańska – Waśniewo

             Klasa VIII

            • Dobrosława Bagińska – Muszaki
            • Alicja Krzykowska – Muszaki
            • Maria Szczepkowska – Waśniewo

            WYNIKI  NASZYCH  CHŁOPCÓW

             Klasa V

            • Grzegorz Skaliński – Waśniewo
            • Aleksander Mróz - Janowiec K.
            • Adrian Piotrowski – Muszaki

             Klasa VI

            • Grzegorz Karbowski – Muszaki
            • Sebastian Węgierski – Janowiec K.
            • Przemysław Wiśniewski – Waśniewo

            Klasa VIII

            • Michał Szulc – Waśniewo
            • Szymon Szulc – Janowiec K.
            • Daniel Tejs – Waśniewo
          • 2019-05-29 - Święto Rodziny

            29 maja spotkały się w naszej szkole całe rodziny, obchodziliśmy bowiem "Dzień Rodziny". 

            Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Dzieci przedstawiły zabawne scenki, śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Przekazały rodzicom słowa miłości, wdzięczności i podziękowania za troskę i trudy wychowania. Ze sceny popłynęły także najszczersze życzenia dla kochanych rodziców. 

            Widzowie mogli również posłuchać piosenek w wykonaniu uczennic klasy VII, które reprezentowały naszą szkołę w konkursie "Śpiewamy polskie piosenki". 

            Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele organu prowadzącego, Rady Gminy oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym. 

            Po części oficjalnej goście spotkali się przy słodkim poczęstunku. Chętni mogli spalić kalorie podczas aerobiku, który poprowadziła pani Agnieszka Sidorowicz. 

            Na zakończenie  odbył się Bieg Pamięci Rafała - naszego tragicznie zmarłego ucznia, kolegi. 

             

          • 2019-05-22 - Wycieczka do Rezerwatu przyrody "Źródła rzeki Łyny"

            Klasa III wbrew przysłowiu „cudze chwalicie swego nie znacie” 22 maja wybrała się na wycieczkę , aby lepiej poznać uroki pobliskich miejsc. Pierwszym punktem wycieczki była miejscowość Tatary. Udaliśmy się tam, aby zobaczyć największy na Mazurach głaz narzutowy zwany Kamieniem Tatarskim. Uczniowie poznali związaną z nim legendę oraz dokonali pomiarów tego okazałego kamienia. Następnie skierowaliśmy się do nidzickiego zamku. Spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po salach muzealnych. Przybliżył nam historię powstania zamku oraz Nidzicy. Opowiadał też o eksponatach znajdujących się w muzeum. Zwiedziliśmy także Salę Rycerską oraz Salę Widokową. Poznaliśmy jakie kary stosowano w dawnych czasach, niektóre też „zastosowaliśmy”. Po krótkim „pobycie w dybach” pojechaliśmy do Łyny. Na parkingu przed wejściem do Rezerwatu czekał na nas podleśniczy leśnictwa Orłowo. Po przypomnieniu zasad poruszania się po Rezerwacie wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną. Pan leśniczy pokazywał rośliny, opowiadał o zwierzętach występujących w lesie, aż dotarliśmy do miejsc, w których znajdują się źródła rzeki Łyny. Wracając podziwialiśmy piękne wąwozy, znaleźliśmy żeremia bobrów, rozwiązywaliśmy zagadki leśniczego. Piękna pogoda sprzyjała czerpaniu z piękna otaczającej przyrody.

            Dziękujemy panu Czesławowi Wasiłowskiemu za transport uczniów własnym samochodem.

          • 2019-05-22 - Powiatowe biegi przełajowe

            W dniu 22.05.2019 r. w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbyły się pierwsze indywidualne mistrzostwa w biegach przełajowych powiatu nidzickiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (rocznik 2004 i 2003) pod patronatem Starosty Nidzickiego. Celem biegów przełajowych było promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację aktywności fizycznej wśród młodzieży. Wydarzenie sportowe zostało połączone z Dniem Otwartym.

             

            Kategoria: dziewczęta rocznik 2004

             

            1. Szczepkowska Maria - SP  Waśniewo-Grabowo

            2.Pogonowska Magda - SP  Janowo

            3. Miecznikowska Dominika - SP  Janowo

             

            Kategoria: chłopcy rocznik 2004

             

            1. Szulc Michał - SP  Waśniewo-Grabowo

            2. Świgoń Miłosz - SP nr 3  Nidzica

            3. Daniel Tejs - SP  Waśniewo-Grabowo

          • 2019-05-17 - WARSZTATY WIOSENNE W PRZEDSZKOLU

            Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że przedszkolaki z naszej szkoły miały okazję samodzielnie przygotować to nie trudne danie w zdrowej wersji na warsztatach wiosennych, na które zaprosili swoich rodziców.

                     Zanim dzieci przystąpiły wspólnego gotowania poznały zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie. Przedszkolaki  dowiedziały się jakie produkty spożywcze potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapoznały się z Piramidą Zdrowia, która pokazuje, jak należy się właściwie odżywiać, aby zawsze czuć się dobrze i nie chorować. Potem wspólnie układały kolejne piętra zdrowego trójkąta.

             Na zajęciach dydaktycznych  dzieci miały okazję również poznać wygląd zewnętrzny, budowę oraz smak owoców egzotycznych tj.: granat, ananas, brzoskwinie, nektarynka, kiwi, mango i winogrono.

                     Po pogadance dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – wygniatały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, wybierały ulubione produkty (szynka, kukurydza, ananas, papryka, ser).. Potem pizza na 10 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie… pychota.

          • 2019-05-15 - Bieg dla Ziemi

            Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Chrońmy nasze gatunki". W naszej szkole od kilku lat zaznaczamy swoję troskę o naszą planetę Biegiem dla Ziemi. 

            Uczniowie biegli w czterech kategoriach: dziewczęta klasy I-IV, chłopcy klasy I-IV, dziewczęta klasy V-VIII, chłopcy klasy V-VIII.

            Oto zwycięzcy:

             

            Dziewczęta klasy I-IV

            1. Oliwia Długokęcka kl. IV
            2. Barbara Szczepkowska kl. III
            3. Amelia Zakrzewska kl. III

             

            Chłopcy klasy I-IV

            1. Marcin Komosiński kl. I
            2. Michał Załoga kl. II
            3. Wiktor Tejs kl. IV

             

            Dziewczęta klasy V-VIII

            1. Oliwia Sarbiewska kl. V
            2. Nikola Szymańska kl. V
            3. Wiktoria Sarbiewska kl. V

             

            Chłopcy klasy V-VIII

            1. Michał Szulc kl. VII
            2. Grzegorz Skaliński kl. V
            3. Adrian Grzybowski kl. VI

            W związku z próbnym alarmem przeciwpożarowym gościliśmy w naszej szkole strażaków, którzy dopingowali zawodników, a następnie wręczyli zwycięzcom medale.

          • 2019-05-13 - Wielka mapa Polski

            Klasa trzecia bierze udział w akcji organizowanej przez WSiP  „Wielka mapa Polski”. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami.

            Otrzymaliśmy od wydawnictwa adresy szkół do których wysłaliśmy kartki pocztowe. My również dostajemy pocztówki z pozdrowieniami z różnych placówek w Polsce.

            Na mapie odnajdujemy miejsca, z których nadsyłane są do nas pozdrowienia. Akcja ma wymiar edukacyjny. Uczniowie uczą się jak poprawnie adresować i pisać listy oraz pocztówki, poznają różne zakątki kraju.

          • 2019-05-11 - "Dziel się uśmiechem"

            "Dziel się uśmiechem" to ogólnopolski program, którego celem jest budowanie wśród dzieci świadomości jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Program prowadzony jest przez Polski Czerwony, firmę MARS Polska we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne otrzymały pakiety edukacyjne. Podczas trwania programu dzieci dowiedzą się jak prawidłowo dbać o zęby, a także poznają tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów.