• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczek w ramach ogólnopolskiego projektu MEN „Poznaj Polskę” w łącznej kwocie 19000 zł. Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom dzieci i młodzież poznają również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki.

Uczniowie klas I-III pojadą na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. W Gdyni zwiedzą Okręt Muzeum - ORP Błyskawica, Centrum Nauki Eksperyment, a w Gdańsku odkryją sekrety Starego Miasta. Uczniowie klas starszych odbędą trzydniową wycieczkę po Wielkopolsce. Odwiedzą m.in. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, pierwszą stolicę Polski - Gniezno, poznają zabytki Poznania, a także zamek w Kórniku.

• Trzydniowa wycieczka - Wielkopolska

• W dniach 13-15 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę której celem było poznanie Wielkopolski - regionu, w którym rodziły się początki polskiej państwowości.

• Jednodniowa wycieczka - Gdynia, Gdańsk

• 21 czerwca 2022r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali na jednodniową wycieczkę do Gdyni i Gdańska.