• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

24 czerwca 2022 roku o 8.00 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście Wójt Gminy pan Piotr Rakoczy i proboszcz parafii Grzebsk ks. Jarosław Borek. Był to szczególny dzień dla ósmoklasistów, którzy żegnają naszą szkołę i w takim gronie spotkali się po raz ostatni.

Drodzy ósmoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów, spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych planów. Niech to, co trudne przychodzi Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne będzie dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do postawionych sobie celów.

Wszystkim życzymy zdrowych, wesołych, udanych wakacji.

• Wycieczka "Poznaj Polskę" - Trójmiasto

21 czerwca 2022r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali na jednodniową wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Wyjeżdżaliśmy w kroplach deszczu, ale trójmiasto przywitało nas ładną pogodą, słońce często wyglądało zza chmur. Najpierw zajechaliśmy na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie przy nabrzeżu czekał na nas wspaniały statek - muzeum „Dar Pomorza”. Z zaciekawieniem zwiedziliśmy ten piękny trzymasztowy żaglowiec. Następnym punktem programu było Centrum Nauki Eksperyment. Zafascynowani interaktywnymi wystawami, eksperymentowaniem i doświadczeniami spędziliśmy w tym miejscu ponad dwie godziny. Po posiłku udaliśmy się do Gdańska, a dokładnie do dzielnicy Brzeźno, aby przywitać się z morzem. Podczas spaceru po molo poczuliśmy wiatr we włosach, a na plaży piasek pod stopami. Chętni mogli zamoczyć nogi w morskich falach. Zrelaksowani podążyliśmy, aby spotkać się z Neptunem na gdańskiej Starówce. Przez Zieloną Bramę udaliśmy się na Długi Targ. Pan przewodnik pokazał nam i opowiedział o najważniejszych zabytkach. Na koniec był czas na lody i zakup pamiątek.

Wycieczka była realizowana w ramach projektu „Poznaj Polskę”, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie 4000zł.

Anna Piotrkowska

• Półkolonie w naszej Szkole

Uwaga! Uwaga! Rozkręcamy najlepsze wakacje!

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w półkoloniach organizowanych przez naszą Szkołę we współpracy z Fundacją KPMG.

Półkolonie odbędą się w dniach 27.06.2022 do 8.07.2022. Przewidziana moc atrakcji, zarówno w naszej szkole jak i w ciekawych miejscach w okolicy. Udział dzieci obejmuje wyżywienie, wyjazdy oraz bilety wstępu między innymi na basen, do Wioski Gancarskiej, do Źródlanej Wioski i inne.

Koszt półkolonii maksymalnie wyniesie 50zł.

Prosimy o przyniesienie do szkoły pisemnej zgody na udział dziecka w półkoloniach o treści:

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ......................... w półkoloniach organizowanych przez Szkołę Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie w dniach 27.06.2022 - 8.07.2022. Akceptuję tym samym program półkolonii wraz z zaplanowanymi wyjazdami.

Podpis i data

• ŚWIĘTO SZKOŁY I RODZINY

20 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły i Rodziny. Przybyli goście  i społeczność szkolna wspólnie świętowali 85-lecie naszej Szkoły oraz Dzień Rodziny. Dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali program artystyczny. Umilili czas recytacją, śpiewem i tańcem. Klasa III zaprezentowała zabawną scenkę pt. „Miał raz tata fiata grata”.Gościnnie wystąpiła też grupa taneczna z  SOK w Janowcu Kościelnym. Po życzeniach i przemówieniach przybyłych gości wszyscy udali się na przyszkolny teren, gdzie można było przy ognisku upiec kiełbaskę, a w altanie wypić kawę, herbatę i zjeść pyszne ciasto. Dzieci bardzo ucieszyły się z lodów.

Zarówno dzieci, jak i dorośli miło spędzili czas.

• Wycieczka - Poznaj Polskę - Wielkopolska

W dniach 13-15 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę której celem było poznanie Wielkopolski - regionu, w którym rodziły się początki polskiej państwowości.

Pierwszym punktem zwiedzania był Biskupin - osada związana z kulturą łużycką. Wsłuchując się w słowa przewodniczki i uruchamiając swoją wyobraźnię można było przenieść się w czasy epoki brązu i poznać warunki życia ówczesnych ludzi.

Kolejnym punktem wycieczki było Gniezno. Zwiedziliśmy Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajdujący się na Wzgórzu Lecha majestatyczny gotycki kościół archikatedralny to jeden z najcenniejszych dzieł z dobytku kultury gotyckiej w Polsce, ale i w całej Europie. Znajdują się tu relikwie  świętego Wojciecha - głównego patrona Polski i słynne drzwi gnieźnieńskie. Po spacerze uliczkami Gniezna pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania – ośrodka Kama w Skorzęcinie.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Poznań. Rozpoczęliśmy od położonej na Ostrowie Tumskim Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła, następnie przeszliśmy na Plac Kolegiacki i Rynek Starego Miasta gdzie na ratuszu w południe  obserwowaliśmy słynne poznańskie koziołki. Drugą część dnia wypełnił spacer w ogrodzie botanicznym.

Trzeci dzień wycieczki spędziliśmy podziwiając pałac Raczyńskich w Rogalinie i zamek w Kórniku.

Wycieczka była realizowana w ramach projektu Poznaj Polskę, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie 15000zł.