Aktualności

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

            Dnia 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Był to wyjątkowy moment podsumowania całorocznej pracy, osiągnięć oraz pożegnania absolwentów i nauczycieli kończących swoją pracę zawodową.

            Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom, symbolizujące przejęcie odpowiedzialności za pielęgnowanie tradycji i wartości naszej społeczności szkolnej.

            Wzruszającym momentem było również pożegnanie uczniów klasy ósmej przez klasę siódmą, która przygotowała ciepłe słowa, życzenia oraz pamiątkowe dyplomy, medale i upominki dla starszych kolegów i koleżanek.

            Następnie nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy ósmej. Absolwenci odebrali także gratulacje i życzenia powodzenia na dalszych etapach edukacji.

            Podczas uroczystości wyróżniono uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce, wręczając im nagrody za całoroczny wysiłek, systematyczność oraz zaangażowanie. Wręczono również stypendia szkolne uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

            Miłym akcentem było wręczenie przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego nagrody za zdobycie III miejsca w konkursie „Talenciaki”.

            Wójt Gminy Piotr Rakoczy pogratulował uczniom osiągniętych wyników, podziękował nauczycielom za ich pracę oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

            Słowa uznania otrzymali także uczniowie aktywnie angażujący się w życie parafii. Ksiądz proboszcz wręczył podziękowania za ich działalność i zaangażowanie na rzecz wspólnoty kościelnej.

            Społeczność szkolna w sposób szczególny pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę panią Agatę Kacner i pana Wiesława Kacner. Były podziękowania, kwiaty, życzenia zdrowia i pomyślności. Pożegnano również pana Przemysława Dudek, który zmienia miejsce pracy.

            Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny, gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy bezpiecznych, słonecznych oraz pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!

             

          • WAKACJE Z SAMORZĄDOWYM OŚRODKIEM KULTURY

            Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w cyklu letnich wydarzeń „Wakacje z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką 2026”.

            Przygotowaliśmy bogaty program pełen atrakcji, który będzie realizowany przez całe wakacje – od początku lipca do końca sierpnia. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się m.in [1].:

            *

            zajęcia sportowe i turnieje,

            *

            warsztaty kulinarne,

            *

            zajęcia kreatywne i fotograficzne,

            *

            spektakl teatralny dla dzieci,

            *

            wyjazdy do parków rozrywki i atrakcji turystycznych,

            *

            kino plenerowe,

            *

            rodzinne pikniki w sołectwach,

            *

            wydarzenia biblioteczne i konkursy.

            To doskonała okazja do aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu,

            rozwijania pasji, zdobywania nowych umiejętności oraz integracji z

            lokalną społecznością.

            Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń

            i zapisania się na wybrane atrakcje. Liczba miejsc na niektóre

            zajęcia i wyjazdy jest ograniczona.

            W przypadku pytań oraz zapisów prosimy o kontakt z Samorządowym

            Ośrodkiem Kultury i Biblioteką pod numerem telefonu: 89 626 20 89.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego wypoczynku podczas „Wakacji

            z SOK 2026”!

             

            Z wyrazami szacunku,

             

            Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka

            Organizator „Wakacji z SOK 2026”

             

          • 22 czerwca ŚWIĘTO SZKOŁY I RODZINY

            W naszej szkole odbyło się wyjątkowe Święto Szkoły i Rodziny, które przybrało formę radosnego pikniku integracyjnego. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, którzy podkreślili znaczenie wspólnoty szkolnej i rodzinnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci, które zaprezentowały swoje talenty artystyczne. Na uczestników czekały również liczne atrakcje – gry i zabawy, pyszne ciasta, grill oraz lody. Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wielu radosnych chwil i na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Opieka stomatologiczna - Agenci uśmiechu

            Wakacje bez próchnicy – zadbaj o zęby dziecka przed powrotem do szkoły!

            Wakacje to dobry moment, aby umówić dziecko na przegląd stomatologiczny, wykonać zabiegi profilaktyczne lub rozpocząć potrzebne leczenie – bez szkolnego pośpiechu i napiętego planu zajęć.

            Przypominamy, że gabinet stomatologiczny w naszej  

            Szkole

            Podstawowej Nr 1

            im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

            ul. Kopernika 1,

             

            jest dostępny również w okresie wakacyjnym.

            W ramach akcji „Próchnica nie jedzie na wakacje” dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej, w tym przeglądów, profilaktyki oraz leczenia.

            Rodzicu, nie warto czekać, aż pojawi się ból. Wcześnie wykryty problem zwykle można rozwiązać szybciej i łatwiej.

            Zapisy i informacje: 532 826 185

            Zadzwoń i umów wizytę dziecka.

            Akcję realizują Agenci Uśmiechu.

          • V PRZEŁAJOWY BIEG IM.PROFESORA JUSZKIEWICZA

            19 czerwca 2026 odbył się V Bieg Przełajowy im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza. Był czas na sportową rywalizację, wspólną zabawę, pyszne jedzonko. Nasza szkoła zdobyła w klasyfikacji drużynowej IImiejsce

            Wszyscy walczyli dzielnie i pięknie reprezentowali szkołę.

            Medaliści w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            Chłopcy klasy I-III

            I miejsce - Piotr Szczypiński

            II miejsce - Natan Pobrycki

            Dziewczęta klasy IV-VI

            II miejsce - Lena Załoga

            Dziewczęta klasy VII-VIII

            I miejsce - Kinga Rakoczy

            II miejsce - Izabela Komosińska

            Wręczenia medali i statuetek dokonała Pani Ewa Juszkiewicz, Pani wicestarosta Bożena Chmielewska, Wójt Gminy Piotr Rakoczy oraz Pan Jan Domański- pasjonat lokalnej historii.

            Dziękujemy strażakom za wodną zabawę, Sołectwu Trójmiasto za pyszne jedzonko, służbie medycznej za pomoc, a organizatorom za mile spędzony czas.

            Do zobaczenia za rok.

          • "WIOSKI BEZ TROSKI"

            W dniu 15.06.2026r. w Warszawie, w Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez KRUS pt. : ,,Wioski bez troski". Konkurs miał na celu propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci w gospodarstwach rolnych. Piotr Szempliński, uczeń klasy VII uczestniczył w tym wydarzeniu ze swoją mamą Panią Marleną Szemplińską, ciocią i nauczycielką plastyki. Piotr znalazł się w gronie laureatów. Jest to znaczące osiągnięcie oraz duży sukces stanowiący powód do dumy dla naszej szkoły i społeczności szkolnej. Gratulacje