• Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie w roku 2021 otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach realizacji Rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” w wysokości             30 000,00 zł. Program ten powstał z inicjatywy Rządu i ma na celu wsparcie inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego, polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury.

Do końca roku 2021 Szkoła wykorzystała kwotę równą 100 % wartości przyznanej dotacji i zakupiła m.in. poniższe pomoce dydaktyczne:

• 6 zestawów: LEGO Education SPIKE
        • 6 zestawów: Robot Photon EDU
        • Zestaw 17 szt.: Słuchawek bezprzewodowych
        • Zestaw 6 szt.: Mikroportów
        • Mikrofon kierunkowy
        • Teleskop
        • Stację lutowniczą
        • Stację pogodową
        • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
        • Zestaw elektroniczny Boffin II
        • Zestaw 3 szt.: wag elektronicznych
        • Wagę szalkowa metalowa
        • Głośnik przenośny

Pomoce dydaktyczne zostały zakupione dla uczniów klas I – III (edukacja wczesnoszkolna), będą pomocne w nauce z programowania oraz dla uczniów klas IV – VIII i będą wykorzystywane na zajęciach matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki. Pomoce te będą również, wykorzystywane na zajęciach dodatkowych z robotyki w celu rozwijania sprawności manualnych, nauki kreatywnego myślenia i rozwijania umiejętności pracy w grupie.

Październik 2023

Klasa III pracuje ze słuchawkami podczas zajęć z informatyki

• Grudzień 2023
        • .

.

Klasa pierwsza poznaje Roboty Photon.

• Styczeń 2024

Fizyka w klasie VIII

Klasa 8 na fizyce w nietypowy sposób uczyła się rysowania obwodów prądu.

• Styczeń 2024

Zajęcia w klasie V

Klasa 5 w ramach zajęć dodatkowych ćwiczyła tworzenie obwodów prądu elektrycznego. Uczniom udało się między innymi uruchomić sygnały karetki, zbudować alarm na ruch w domu oraz wiatrak

• Marzec 2024

Stacja pogody

KLasa I prowadziła kalendarz pogody. Przez dziesięć kolejnych dni uczniowie odczytywali temperaturę powietrza wykorzystując stację pogody.

• Kwiecień 2024

Photon

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie klasy I projektowali trasy robota wykorzystując interfejs Photon Draw.

• Wrzesień

ZABAWY Z ROBOTAMI "PHOTON"

Poprzez zabawę z robotami Photon dzieci wchodzą w świat programowania. Na poczatek uczniowie zapoznali się z funkcjami robota, aplikacją i podjęły pierwsze próby sterowania Photonem.

Zabawy z robotami_galeria

• Październik

LEKCJE FIZYKI

Lekcje fizyki mogą być zabawą!

Uczniowie klasy 8 budowali obwody prądu z wykorzystaniem zestawów elektronicznych.

Między innymi odkrywali jak działa czujnik światła💡, jak powstaje dźwięk syreny 🚓🚑oraz zbudowali mini projektor.

Zajęcia fizyki_galeria

• Listopad
        • Na zjęciach programowania uczniowie poznawali nowe funkcje robotów. Poprzez sterowanie Photonem, dzieci uczyły się programować ruchy robota, wydawać dźwięki, zmieniać barwę czułek oraz oczu Photona.

Uczniowie klasy 7 na lekcjach fizyki w tym miesiącu uczyli się obliczać ciężar ciał oraz badali gęstość różnych substancji.

#LabolatoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości

Zajęcia _ galeria

• Styczeń
      • Luty

Zajęcia z Lego

Zestaw LEGO Education SPIKE angażuje uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

Zjęcia_galeria

• Marzec

Warsztaty drukowania

Małe warsztaty drukowania na dlugopisach 3d. Uczniowie wykonali świąteczne króliczki, a niektórzy świątecznego Baby Yode.