• AKTUALNE PROJEKTY

​​​Poprawa nauczania nauk przyrodniczych w Waśniewie-Grabowie​​​

​​​

W okresie od 16.01.2023 roku do 30.09.2023 roku w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie realizowany jest projektu dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej Inwestycje w edukacje, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Działania 9.3 Infrastruktura edukacyjna, Poddziałania 9.3.4 Infrastruktura edukacji ogólnokształcącej, pn.

„Poprawa nauczania nauk przyrodniczych w Waśniewie-Grabowie”,

nr projektu RPWM.09.03.04-28-0027/22.

W ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych: geograficzno-biologicznej oraz fizyczno-chemicznej, m.in.: monitor multimedialny z komputerem OPS, multimedialne programy edukacyjne, meble szkolne, pomoce dydaktyczne.

Cele projektu:

1. Cel główny projektu:

Poprawa nauczania przedmiotów przyrodniczych, stworzenie warunków niezbędnych

do nauczania metodą eksperymentu oraz kształtowania właściwych postaw u uczniów.

1. Cele szczegółowe:
          • Stworzenie lepszych warunków nauczania nauk przyrodniczych w Gminie,
          • Możliwość wykorzystania nowoczesnego sprzętu podczas nauczania przedmiotów przyrodniczych,
          • Zapewnienie wyspecjalizowanych pracowni do nauczania przedmiotów przyrodniczych,
          • Zapewnienie warunków do nauczania metodą eksperymentu,
          • Umożliwienie prowadzenia zajęć kształtujących właściwe umiejętności i postawy,
          • Zapewnienie lepszych warunków do nauki przedmiotów przyrodniczych uczniom ze specjalnymi potrzebami, w szczególności uczniom zdolnym.
        • PROJEKT ENGLISH TEACHING

• Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie została beneficjentem ProjektuEnglish iscooll in ourschoolrealizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Głównym celem projektu jest przedstawienie języka angielskiego w zabawny i kreatywny sposób, który pozwoli zachęcić dzieci i młodzież do efektywniejszej nauki tego języka.

Projekt zostanie zrealizowany w okresie od 01.09.2022 r. do 31.08.2023 r. Łączna kwota pozyskanego grantu wyniesie 14 tys. zł i będzie sfinansowana ze środków Programu English Teaching na podstawie umowy grantowej nr 30/59/ETAs/2.

W ramach projektu zostanie zorganizowane m.in.:

1. Promocja projektu;
          2. Inauguracja projektu;
          3. Zajęcia projektowe, czyli zajęcia rozwijające uzdolnienia ucznia - nauka poprzez „pomoc koleżeńską”, bazowanie na mocnych stronach uczniów, rozmowy o równości, tolerancji i patriotyzmie, nauka języka obcego w praktyce (scenki tematyczne, przygotowanie zaproszeń i dekoracji; przygotowanie tabliczek z angielskimi nazwami roślin, śpiewanie piosenek anglojęzycznych, rozwiązywanie quizów, zabawa w różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne);
          4. Pokaz mody z okazji Pierwszego Dnia Wiosny;
          5. Akcja „Bieg dla Ziemi” ;
          6. Zajęcia taneczne w Samorządowym Ośrodku Kultury
          7. English Song Concert, czyli koncert zorganizowany dla uczniów uzdolnionych muzycznie, którzy a asyście zespołu tanecznego zaprezentują swój talent wokalny.
          8. Wesołe wakacje z Językiem Angielskim - w ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia terenowe, wycieczki rowerowe, zajęcia wspólnego gotowania wg angielskich przepisów, odtwarzanie projekcji filmowych w języku angielskim;
          9. Wyjazd do kina na film anglojęzyczny oraz zorganizowanie zabawy integracyjnej na kręgielni;
          10. Piknik integracyjny w ramach, którego laureaci koncertu piosenki angielskiej przedstawią uchodźcom z Ukrainy swoje językowo-muzyczne talenty oraz zachęcą ich do przedstawienia swoich narodowych pieśni. W tym dniu zostaną także zorganizowane gry i zabawy w j. angielskim, które pozwolą na lepszą integrację młodzieży polskiej i ukraińskiej, a na zakończenie całego Projektu English iscool In ourschoolzostanie zorganizowana huczna biesiada przy ognisku.

Projekt pozwoli, także na doposażenie naszej Szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne tj.:

1. Laptop;
          2. Drukarka oraz tusze do drukarki;
          3. Gry planszowe, plakaty, książki;
          4. Materiały biurowe i papiernicze.