• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0."

• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, to kontynuacja rządowegoprogramu (z lat 2016-2020). Celem programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W związku z tym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, działając z upoważnienia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, podjął decyzję o udzieleniu naszej szkole wsparcia finansowego  w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 .”- rok 2023. Środki w kwocie 5000 zł (4000 zł środki uzyskane z programu + 1000 zł wkład organu prowadzącego Szkołę – Gminy Janowiec Kościelny), będą przeznaczone  na zakup nowości wydawniczych, wyposażenie biblioteki oraz realizację zadań promujących czytelnictwo.
      • NARODOWE CZYTANIE

• "PRZERWA NA CUKIERKA"

• W dniach23-27 października w bibliotece szkolnej odbyła się akcja czytelnicza "Przerwa na Cukierka", podczas której czytane były fragmenty książki "Cukierku, ty łobuzie!" W. Cichonia. Dzieci z klas 0-III poznały różne przegody słodkiego kotka Cukierka. Za czynne udział w akcji dzieci otrzymały drobne upominki zakupione z środków otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Dokonano zakupu 10 kart narracyjno-obrazkowych do teatrzyku Kamishibai na kwotę 588zł.

• PODSUMOWANIE AKCJI "PRZERWA NA CUKIERKA"

• NOWOŚCI CZYTELNICZE

• KĄCIK CZYTELNICZY

• Mała odsłona naszego KĄCIKA CZYTELNICZEGO w bibliotece szkolnej, który urządziliśmy dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Mieliśmy już zaszczyt gościć w nim Uczestniczki Klubu Senior + w Janowcu Kościelnym.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

• 15 grudnia zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie na maskotkę kota Cukierka, bohatera książki "Cukierku, ty łobuzie!" W. Cichonia.

To wyzwanie podjęli:

Michalina Janicka- przedszkole

Maja Janicka - zerówka

Izabela Komosińska - klasa 5

Franciszek Zakrzewski - klasa 4

Wszyscy uczestnicy otrzymali maksymalną ilość punktów i tym samym wszyscy zostali zwycięzcami konkursu.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody książkowe w konkursie zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025.

• Światowy Dzień Poezji

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III. Tematyką recytowanych wierszy była wiosna

I miejsce - Jan Gałęziewski

II miejsce - Ksawery Zając