• POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

22 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych zakończyły rok szkolny 2022/2023. "Zerówka" zaprezentowała przygotowany program artystyczny. Następnie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wraz z rodzicami i wychowawczyniami udały się na piknik na przyszkolnym placu.

• 12.06.2023 r. Powiatowe Wieloboje Sprawnościowe

12 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy odbyły się Powiatowe Wieloboje Sprawnościowe dla uczniów do lat 12 (rok 2011 i młodsi). Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy III i II Maja Lubowiecka, Lena Załoga, Oliwia Pobrycka oraz Laura Komosińska. Dziewczynki zajęły I miejsce, a Maja Lubowiecka zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. To był bardzo udane zawody, potwierdził to Pan Wójt fundując naszym uczestniczkom pyszne lody.

• RAZEM TWORZYMY RODZINĘ

6 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły i Rodziny.​​​​​​​​​​​​​

Uroczystość rozpoczęły występy uczniów. Goście mogli podziwiać recytatorów, grupy tańczące, wysłuchać wykonań okolicznościowych piosenek w języku polskim i angielskim oraz obejrzeć humorystyczną scenkę pt. „Rodzina oszczędnych”. Nie zabrakło również akcentów dotyczących patrona naszej szkoły Zawiszy Czarnego. Po części artystycznej rodzice udali się na prelekcję na temat zagrożeń dzieci i młodzieży we współczesnym świecie, którą wygłosił pan Radosław Gruss-Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

Druga część uroczystości upłynęła na wspólnej zabawie. Na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, kawa, herbata i ciasto. Na ochłodę były lody i … prysznic przygotowany przez strażaków.