• XXX Otwarte Biegi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Janowie

W dniu 30 mają 2023 roku odbyły się XXX Otwarte Biegi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Janowie . Nasi uczniowie pojechali pod opieką Pani Dyrektor Beaty Jóźwiak i Pana Wiesława Kacner. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez Organizatorów. Nasza drużyna liczyła 18 zawodników - 7 wróciło z medalami. klasa II- Patryk Szulc III miejsce

klasa III- Lena Załoga III miejsce

klasa IV-Izabela Komosińska III miejsce

klasa VI- Alicja Lek I miejsce

klasa VI- Michał Załoga I miejsce

klasa VII- Amelia Zakrzewska II miejsce

klasa VIII- Oliwia Długokęcka III miejsce

• Wycieczka do Torunia

8 maja wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Torunia. Symbolami miasta są gotyckie budowle, Mikołaj Kopernik i oczywiście pierniki.  Poznawanie Torunia rozpoczęliśmy od spaceru z przewodniczką i podziwianiu najważniejszych zabytków.  Zobaczyliśmy m. in. Rynek Staromiejski z Pomnikiem Kopernika, Ratusz, Katedrę Świetych Janów, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika. W programie nie mogło zabraknąć warsztatów wypieku pierników. W Piekarni Mistrza Bogumiła  pod okiem piernikarzy zgłębialiśmy tajemnice wypieku słynnych toruńskich pierników. No koniec odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnym spektaklu. Były to opowiadane na żywo legendy przeplatane scenkami z udziałem dzieci. Niektórzy poczuli ciężar rycerskiego hełmu na głowie, inni poruszali 70-kilogramowy dzwon, walczyli wiosłami niczym flisacy, kilka osób zostało wtrąconych do żelaznej klatki, a jeszcze inni zagonieni do budowy wieży. Porywające inscenizacje z ogromną dawką humoru i aktywnym udziałem uczniów zapoznały nas z legendami związanymi z Toruniem. Podczas wycieczki nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i lody.