"Dziel się uśmiechem" to ogólnopolski program, którego celem jest budowanie wśród dzieci świadomości jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Program prowadzony jest przez Polski Czerwony, firmę MARS Polska we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne otrzymały pakiety edukacyjne. Podczas trwania programu dzieci dowiedzą się jak prawidłowo dbać o zęby, a także poznają tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów.
2019-05-10 - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
W czwartek 9 maja 2019 r. w Nidzicy odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, których organizatorem był Polski Czerwony Krzyż. W zawodach brały udział drużyny obrony cywilnej, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą Szkołę reprezentowały Oliwia Krupińska z klasy VI i Weronika Podowska z klasy VII. Dziewczęta musiały zmierzyć się z trudnymi zadaniami przygotowanymi na pozorowanych stacjach ratowniczych. Pierwszym zadaniem był test, następnie udzielenie pierwszej pomocy przy amputacji dłoni. Na kolejnej stacji należałozająć się dwójką poszkodowanych: atak epilepsji i złamanie otwarte. Ostatnim punktem była resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie. Dziewczęta w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja z wynikiem 56 punktów zajęły IV miejcse. Różnica między IV a III miejscem wynosiła 0,5 punktu, a między IV a II - 1 punkt.
Gratulujemy naszym reprezentantkom wysokiego wyniku.
2019-04-24 - Pokaz Pierwszej Pomocy
24 kwietnia uczniowie uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć prawidłowy przebieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą przeprowadził ratownik medyczny pan Marek Świderski. Następnie uczniowie pod okiem ratownika oraz strażaków OSP z Janowca Kościelnego mogli wykonać czynności ratownicze.
17
2019-04-04 - Wielkanocne warsztaty
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III brały udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej. Głównym zadaniem, które miały wykonać - to zrobienie palmy. Panie prowadzące pokazały jak zwijać kwiatki i inne elementy dekoracyjne. Dzieci pod okiem instruktorek wytrwale pracowały, a efektem były piękne palmy.
8
2019-04-04 - Wielkanocna akcja charytatywna
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji charytatywnej i wykonują palmy na kiermasz, który odbędzie się 7 kwietnia w kościele w Janowcu Kościelnym. W niedzielę przed każdą Mszą Świętą i po Mszy będzie można kupić palmę. Pieniądze ze sprzedaży przekazane będą dla dziecka potrzebującego wsparcia..
Zachęcamy wszystkich do wykonywania palm i przynoszenia do szkoły w Waśniewie . Dziękujemy
wszystkim za ten dar serca.
2019-03-21 - Wiosna z Unią Europejską
Powiał cieplejszy wiatr. Zza chmur wyszło słońce. Czy to już wiosna? W kalendarzu na pewno. 21 marca, zgodnie z kalendarzem, witaliśmy wiosnę. Hasło przewodnie tegorocznego dnia wiosny brzmiało „Wiosna z Unią Europejską”.
Każda klasa przygotowała stoisko prezentujące wylosowane państwo UE. W sali gimnastycznej pojawiły się Irlandia, Niemcy, Finlandia, Włochy, Holandia, Polska, Czechy, Grecja, Hiszpania i Francja. Po wystąpieniach Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Unia Europejska w oczach dziecka”. Następnie każda klasa prezentowała swoje państwo, przekazując różne ciekawostki zwyczaje, tradycje. Nie zabrakło też tańców. Mieliśmy okazję obejrzeć deszczowy taniec, czeską polkę, bawarski Schuhplattler i grecką Zorbę. Uczennice klasy VII wykonały piosenki w językach czeskim, angielskim i francuskim. Następnie uczniowie wykazywali swoje umiejętności w konkurencjach sportowych. Po zmaganiach sprawnościowych był czas na degustację potraw typowych dla poszczególnych krajów.
Uczniowie zbierali pieczątki państw w specjalnie przygotowanych na tę okazję paszportach. Można też było sprawdzić swoją wiedzę o UE w „Europejskim Kole Fortuny”.
Na zakończenie, zgodnie z naszą tradycją, wyruszyliśmy z marzanna pożegnać zimę i przywitać wiosnę.
17
2019-03-17 - Spotkanie z cyklu Przez historię z „Niezwyciężonymi"
11 marca 2019 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach współpracy Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z Instytutem Pamięci Narodowej Delegaturą w Olsztynie, odbyło się spotkanie z cyklu Przez historię z „Niezwyciężonymi”. Uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych mieli możliwość wysłuchania prelekcji pracowników Delegatury IPN w Olsztynie:
- Krzysztof Kierski: „Zbrojne antykomunistyczne podziemie niepodległościowe w Polsce 1944 -1956”,
- Sebastian Nowakowski: „Kwatera Ł”.
Z naszej szkoły w konferencji uczestniczyły członkinie Młodzieżowej Rady Gminy : Maria Szczepkowska, Anna Kołacz, Aleksandra Rybacka oraz nauczyciel historii Wiesław Kacner.
2019-03-11 - Pokaz historyczny
W poniedziałek 11 marca Grupa artystyczna "Rekonstrukto" zaprezentowała w naszej szkole pokaz historyczny "Wrzesień 39" czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.
Członkowie grupy omówili sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zademonstrowali ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, musztrę i sprzet bojowy. W pokazie czynnie uczestniczyła publiczność. Uczniowie osobiście mogli obejrzeć repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, a także odbyć musztrę wojskową.
2019-03-08 - Konkurs Biblijny
Konkurs Biblijny z Ewangelii według świętego Łukasza odbył się 7 marca. Był to etap dekanalny zorganizowany przez księdza dziekana w Mławie w sali katechetycznej przy kościele Świętej Trójcy.
Z naszej szkoły uczestniczyła w nim Anna Kołacz i Kinga Terepet z klasy siódmej. Pierwsze i drugie miejsca zdobyli chłopcy ze szkoły w Wiśniewie z parafii Wyszyny, którzy będą reprezentować nasz dekanat na etapie diecezjalnym. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.
2019-03-05 - Ostatkowe babeczki
05.03.2019r. uczniowie klasy I obchodzili ostatni dzień karnawału tzw. ,,ostatki". Postanowili upiec babeczki czekoladowe, które stanowiły także wstęp do poznania litery ,,cz" na podstawie wyrazu czekolada. A wiadomo przecież, że wszyscy kochamy czekoladę, z której możemy zrezygnować w Wielkim Poście.
2019-03-04 - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W dniu 01 marca 2019 nasza szkoła uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Delegacja naszej szkoły: uczniowie z pocztu sztandarowego, Młodzieżowej Rady Gminy oraz dyrektor szkoły i nauczyciel historii odwiedziła grób „żołnierza niezłomnego” pułkownika Tadeusza Moszczyńskiego pseudonim „Feliks”.
W szkole powstała okolicznościowa gazetka ze szczególnym uwzględnieniem postaci Zacheusza Nowowiejskiego pseudonim „Jeż” oraz żołnierzy z jego oddziału, którzy przeciwstawili się rządom komunistów w Polsce, a także postaci wieloletniego przyjaciela naszej Szkoły płk. Tadeusza Moszczyńskiego
Nawiązaliśmy kontakt z rodziną Pana pułkownika Tadeusza Moszczyńskiego- córką Bożeną Rozental oraz synem Michał Piotrem Moszczyńskim, który przesłał nam jedną z pieśni partyzanckich wraz ze zdjęciami oddziałów partyzanckich.
2019-03-03 - Warsztaty w Przedszkolu
28 lutego 2019r. w Tłusty Czwartek dzieci z naszego przedszkola urządziły razem ze swoimi wychowawczyniami warsztaty ,na których razem z rodzicami piekły smaczne i chrupiące faworki.
Najpierw wysłuchały legendy o okrutnym małopolskim burmistrzu Krakowa- Combrze. Poznały również zasady działania wagi kuchennej, wykazały się niesamowitym węchem i smakiem- rozpoznawały smaki dżemów i zapachy olejków do ciast. Następnie przystąpiły wraz z rodzicami do przyrządzania faworków. Gotowe faworki zaniosły do kuchni, gdzie panie kucharki usmażyły je. W tym czasie przedszkolaki zaprezentowały rodzicom i gościom krótką inscenizację na podstawie utworu M. Kownackiej pt. "Pączki i faworki u babci Honorki".
Na koniec mieliśmy okazję spróbować naszych wypieków. Faworki były naprawdę wyśmienite!!! Mniam Mniam...
Takie działania są doskonałym sposobem, aby przybliżać dzieciom tradycje i je kultywować.
2019-01-21 - Choinka Szkolna
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej, zwanej Choinką. Od godziny 16.00 w sali gimnastycznej licznie zaczęli gromadzić się uczniowie, ich rodzice, absolwenci oraz goście. Wśród gości swoją obecnością zaszczycił nas pan Wójt Piotr Rakoczy z rodziną. Do tańca grał absolwent naszej szkoły - pan Tomasz Duchna. Taneczne dźwięki porywały do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Około 18.30 rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV-VIII. Widzowie obejrzeli modę na przestrzeni wieków, następnie scenki ze szkolnego życia uczniów, a na zakończenie układ taneczny do piosenki Alvaro Soler. Po występach przybyli wyczekiwani, szczególnie przez najmłodszych, Mikołaje. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem.
Zabawa trwała do godziny 21.00.
W tak radosnym nastroju rozpoczęliśmy ferie zimowe.
11
2019-01-18 - Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy
18 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III odwiedziły pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym. Zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Widzowie byli bardzo poruszeni występami dzieci. Skierowali wiele słów podziwu, zachwytu i podziękowań w kierunku małych artystów i wychowawczyń. W podziękowaniu za dostarczone wrażenia otrzymaliśmy koszyk słodyczy.
2019-01-17 - Dzień Babci i Dziadka
To, czego dzieci potrzebują w obfitości, dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
21 i 22 stycznia to szczególne daty w kalendarzu – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkie wnuczęta pukają do drzwi dziadków, aby w tym pięknym dniu złożyć im najszczersze życzenia i podziękować za miłość, opiekę, zawsze otwarte serca i za to, że po prostu są.
W naszej szkole, tradycyjnie od wielu lat, w połowie stycznia gościmy seniorów. 17 stycznia 2019 roku licznie przybyli do nas babcie i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy pan Piotr Rakoczy, przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska oraz przedstawiciele Rady Gminy.
Zebranych powitała Pani Dyrektor, złożyła seniorom życzenia. Następnie Pan Wójt mówił o roli dziadków w wychowywaniu wnuków, podziękował im i złożył życzenia. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska.
Po przemówieniach na scenie pojawili się najmłodsi wnukowie. Przedszkolaki zatańczyły taniec śnieżynek i bałwanków oraz zaśpiewali dla swoich dziadków piosenkę. Klasa I rozbawiła zebranych scenkami: „Na przystanku”, „U lekarza”, zaśpiewali piosenki, recytowali wierszyki, w których podziękowali i złożyli życzenia swoim kochającym babciom i wspaniałym dziadkom. Klasa II wyśpiewała jak kochane są babcie i niezrównani dziadkowie, a dziewczęta rozgrzały publiczność bałkańskimi rytmami. Następnie uczniowie z klasy III zaprosili na przedstawienie pt. „Perypetie babci i dziadka zanim powstała rodzinna gromadka”. Widzowie obejrzeli zabawną historię babci Eli i dziadka Stasia od przedszkola do ślubnego kobierca opartą na motywach polskich piosenek. Na zakończenie układ taneczny z pomponami zaprezentowały dziewczęta z klasy III. Goście nagrodzili wszystkich małych artystów gromkimi brawami.
Po występach goście oddali się rozmowom przy herbacie, kawie i cieście, a pan Tomasz Duchna zaprosił wszystkich do tańca.
Ciasto upiekły niezawodne mamy, za co składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również mamom, które podczas uroczystości zadbały o poczęstunek.
19
2019-01-13 - Koncert Kolęd w Kościele św. Leonarda w Grzebsku
13 stycznia 2019 r. w Kościele pod wezwaniem św. Leonarda w Grzebsku uczennice naszej szkoły zaprezentowały kolędy i pastorałki. Koncert prowadziły dziewczęta z klasy VII, które przygotowały słowo wiążące. W programie wystąpiły: Barbara Kobus, Wiktoria Wasiłowska, Nikola Chylińska, Amelia Zakrzewska, Aleksandra Pszczółkowska, Bartosz Siemianowski, Anna Kołacz, Kinga Terepet, Natalia Szczepkowska, Weronika Podowska. Na zakończenie zabrzmiała "Kolęda dla nieobecnych" poświęcona pamięci wszystkich bliskich, którzy odeszli do Pana, a w szczególności naszego ucznia i kolegi Rafa Łączyńskiego.
3
2019-01-06 - Koncert Kolęd w Kościele św. Jana Chrzciciela w Janowcu
6 stycznia 2019 roku w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym odbył się Koncert Kolęd. Wystąpiły w nim laureatki kategorii klas I-III i IV-VIII szkolnego konkursu "Wszyscy Śpiewamy Kolędy". Zgromadzeni na mszy św. mogli wysłuchać wykonań naszych uczennic: Wiktorii Wasiłowskiej, Amelii Zakrzewszkiej, Barbary Kobus, Nikoli Chylińskiej, Aleksandry Pszczółkowskiej, Natalii Szczepkowskiej i Martyny Karpińskiej, Anny Kołacz i Kingi Terepet oraz Weroniki Podowskiej. Ksiądz proboszcz Jacek Lubiński podziękował organizatorom i uczestniczkom, którym wręczył drobne upominki. Koncert zakończyło wspólne wykonanie kolędy "Wśród nocnej ciszy".
3
2018-12-21 - „CZY JESTEŚ GOTÓW NA PRZYJŚCIE PANA?” - jasełka
„CZY JESTEŚ GOTÓW NA PRZYJŚCIE PANA?” – 21 grudnia, tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzone jasełkami. W przedstawieniu w głównych rolach wystąpili uczniowie klasy V, w tańczące aniołki wcieliły się dziewczęta z klasy III, w chórku oraz pieśniach „Zwiastowanie” i „Mario czy Ty wiesz” wystąpiły dziewczęta z klasy VII. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii Grzebsk ksiądz dziekan Krzysztof Dziadak, wójt Gminy Janowiec Kościelny pan Piotr Rakoczy, przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska, przewodnicząca Komisji Oświaty pani Anna Rybacka oraz cała społeczność szkolna.
Pierwsza scena jasełek przypomniała nam Zwiastowanie, w którym objawia się Marii Archanioł Gabriel i zapowiada narodzenie Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Radość z tej wielkiej nowiny wyraziły aniołki w tańcu ofiarowanym Maryi.
Kolejne sceny to przykłady z naszego codziennego życia: zabiegani, zniecierpliwieni ludzie w przedświątecznych przygotowaniach, zagubieni, zatopieni w wirtualnym świecie i rozrywkach. Nikt z nich nie dostrzega najważniejszego - przyjścia Pana. A czy każdy z nas jest gotów na przyjście Pana? - to pytanie zabrzmiało zanim ukazał się żłóbek oraz Maryja z dzieciątkiem i Józef.
W stajence małemu Jezusowi przedstawione zostały prośby ludzi o łaskę miłości, szczęście w rodzinach, pokój na świecie, mądrość i prawdę. Na koniec przedstawienia zabrzmiała ostatnia zwrotka kolędy „Bóg się rodzi”.
Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor oraz goście kierując do zgromadzonych i ich rodzin świąteczno-noworoczne życzenia. Ksiądz proboszcz zanim dokonał symbolicznego podzielenia opłatkiem, nawiązał do głównej myśli jasełek „Czy jesteś gotów na przyjście Pana?” i zachęcił do refleksji - czy jesteśmy gotowi na Boże Narodzenie. Następnie życząc wszystkim błogosławionych świąt przełamał opłatek i zainicjował dzielenie się opłatkiem.
Po spotkaniu w Sali gimnastycznej uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie kontynuowali szkolną Wigilię.
9
2018-12-20 - Adentowa zbiórka żywności
Adwent to pełen tęsknoty czas oczekiwania na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. To okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i ludzi.
Przeżywaliśmy ten czas pamiętając o innych, a w szczególności o potrzebujących pomocy. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, w którą włączyła się cała społeczność szkolna.
Poprzez ten gest chcieliśmy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
11
2018-12-19 - XVIII szkolny konkurs "Wszyscy śpiewamy kolędy"
Kolęda - to słowo zna każdy Polak, i duży i mały. Te, głęboko zakorzenione w polskiej tradycji pieśni religijne, natychmiast kojarzą się z najpiękniejszymi świętami - Bożym Narodzeniem.
19 grudnia odbył się XVIII szkolny konkurs "Wszyscy śpiewamy kolędy". Wierni naszej polskiej tradycji każdego roku śpiewamy kolędy i pastorałki zarówno te sprzed lat, jak i napisane w naszych czasach.
Wykonawców oceniała komisja w składzie: p. Janina Sadowska, p. Marzena Borkowska, p. Swietłana Waaks .
Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach:
Grupy przedszkolne:
I miejsce – Michał Szczepkowski
II miejsce - Oliwia Pobrycka
III miejsce – Maja Wójcicka
wyróżnienie: Patryk Krajewski
Klasy I-III:
I miejsce - (ex aequo) Nikola Chylińska, Barbara Kobus
II miejsce - Amelia Zakrzewska
III miejsce – Wiktoria Wasiłowska
Klasy IV-VIII:
I miejsce – duet Anna Kołacz, Kinga Terepet
II miejsce – duet Natalia Szczepkowska, Martyna Karpińska
III miejsce – Aleksandra Pszczółkowska
wyróżnienie - Weronika Podowska
1
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie