• INWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Każdego roku Dzień Ziemi przebiega pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie naszej szkoły podejmowali różne inicjatywy, m. in. porządkowanie przyszkolnego terenu, sadzenie kwiatów, ziół.

27 kwietnia odbył się kolejny Bieg dla Ziemi.

Wyniki biegu:

Uczniowie klas I-III

Dziewczęta                                                                                   Chłopcy

I miejsce – Laura Komosińska                                                 I miejsce – Patryk Szulc

II miejsce- Lena Załoga                                                            II miejsce – Wojtek Szczepkowski

III miejsce – Oliwia Pobrycka                                                   III miejsce – Robert Szulc

Uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Iza Komosińska                                                     I miejsce – Michał Załoga

II miejsce- Alicja Lejk                                                               II miejsce – Milan Sidorowicz

III miejsce – Maja Siemianowska                                            III miejsce – Michał Szczepkowski

Uczniowie klas VII-VIII

I miejsce – Amelia Zakrzewska                                                I miejsce – Bartosz Szulc

II miejsce- Oliwia Długokęcka                                                  II miejsce – Adam Szulc

III miejsce – Aniela Arabudzka                                                 III miejsce – Tomasz Skaliński

• Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

18 kwietnia w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie, której organizatorem był Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie Pan Krzysztof Marek Nowacki oraz Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie Pani Anna Zdaniukiewicz.

Konferencję otworzyła Pani Dyrektor szkoły Beata Jóźwiak, która przedstawiła działania wspierające powrót uczniów do życia społecznego i rówieśniczego po długiej izolacji spowodowanej coronawirusem.

Nasi eksperci Panie Joanna Napieraj – Główny Specjalista w Departamencie Działań Edukacyjno-Prewencyjnych Państwowej Komisji ds. Pedofilii oraz Elżbieta Szadura-Urbańska- psycholog, psychoterapeuta, ekspert zewnętrzny współpracujący z Komisją ds. wyjaśniania czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec nieletniego do lat 15. przedstawiły raport na temat „Obraz dziecka skrzywdzonego –profilaktyka zachowań ryzykownych...”.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Krzysztof Marek Nowacki - Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Beata Gojło –wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Pan Piotr Rakoczy, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Marianna Malinowska, kierownik Referatu Oświaty Pani Karina Rogalska, Starosta Powiatu Pan Marcin Paliński oraz przedstawiciele: Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy, Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nidzicy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym, KRUS w Nidzicy, Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, Rady Rodziców, dyrektorzy i reprezentanci Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, koordynatorzy, nauczyciele, rodzice i sojusznicy naszych placówek, którzy przyjęli zaproszenie na Wojewódzką Konferencję Szkół Promujących Zdrowie.

Uczestnicy konferencji mogli nie tylko wysłuchać interesującego wykładu, ale również zobaczyć występy naszych uczniów, a także sami pokazać swoje umiejętności śpiewając w „Chórze Fałszujących Dyrektorów”.

Dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyłączyli się w organizację tego wydarzenia.