• OBÓZ NAUKOWY

W dniach 23-25 maja 30 uczniów klas III-VI naszej szkoły wyjechało na obóz naukowy w ramach projektu „Szkoła wysokich kompetencji”.

Naszą bazą był ośrodek wypoczynkowy „Gwarek” w Pięknej Górze koło Giżycka – żeglarskiej stolicy Polski. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu, zapoznaniu z ośrodkiem i obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach – grupa młodsza „Szkoła detektywów” , a grupa starsza – „Strategiczna gra negocjacyjna”. Natomiast wieczorem relaks i zabawa czyli Fluo Disco.

Następny dzień był pełen wrażeń, zarówno tych z minionej nocy, jak i wynikających z kolejnych punktów programu. Po śniadaniu pojechaliśmy do Giżycka. Swoją przechadzkę rozpoczęliśmy na pasażu portowym. Następnie giżycką kładką dotarliśmy na molo, skąd mieliśmy niepowtarzalny widok na port oraz jezioro Niegocin. Przepiękna panorama, wiatr we włosach i słońce na twarzy – czy trzeba czegoś więcej?

Gdy nacieszyliśmy już oczy pięknymi widokami, udaliśmy się do Twierdzy Boyen, gdzie uczestniczyliśmy w grze terenowej „Alarm w Twierdzy Boyen”. Podzieleni na trzy grupy poruszaliśmy się po Twierdzy, szukając wskazówek i wykonując kolejne zadania. Konieczna była umiejętność czytania mapy, aby nie zgubić się. Po około 2 godzinach wszystkie grupy szczęśliwie dotarły do sztabu, a „Strzelcy” odnaleźli skarb, którym podzielili się ze wszystkimi uczestnikami.

Zmęczeni chętnie wróciliśmy na obiad. Po obiedzie kolejne zajęcia – grupa młodsza – „Laboratorium szalonego naukowca”, grupa starsza – „Szkoła komandosów”. Po kolacji jeszcze kilka eksperymentów naukowych, a następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawami i grami.

Po bardzo intensywnym wtorku, w środę czekał nas zasłużony relaks podczas rejsu statkiem po jeziorze Niegocin. Po obiedzie udaliśmy się w drogę do domu, ale z przystankami. Pierwszy w Gierłoży, gdzie z panią przewodnik zwiedziliśmy Wilczy Szaniec - w latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera. Następnie zatrzymaliśmy się  w Świętej Lipce, aby wstąpić do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Na koniec punkt, bez którego żadna wycieczka nie może się odbyć, czyli McDonald.

Obóz, w którym uczestniczyliśmy był wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Trafiliśmy na piękną, słoneczna pogodę, która sprzyjała poznawaniu nowych, ciekawych miejsc. Uczestniczyliśmy w różnorodnych zajęciach, zabawach, aktywnościach.  Był czas na naukę, zabawę i relaks. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Anna Piotrkowska

• Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek 24 maja 2022 roku. Uczniowie zaczęli od egzaminu z języka polskiego. W kolejnych dniach wyzwania były równie trudne – środa egzamin z matematyki, a w czwartek egzamin z języka obcego nowożytnego. W naszej szkole egzamin ósmoklasisty pisało również dwoje uczniów z Ukrainy.

• ZAKRĘCONA FILHARMONIA

13 maja naszą szkołę odwiedzili muzycy z Zakręconej Filharmonii. Zaprezentowali oni audycję muzyczną pt. „Kapitan Jack” z wykorzystaniem dwóch instrumentów: trąbki i pianina. W adycji uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1 - 3. Uczestnicy mieli okazję poznać budowę trąbki, wysłuchać muzyki z wykorzystaniem tego instrumentu. Brali też udział w krótkim konkursie, na temat budowy trąbki. Niektórzy mogli sprawdzić się we wspólnym muzykowaniu.