• Bieg dla Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę". Uczniowie naszej szkoły podejmowali różne akcje, m. in. porządkowanie przyszkolnego terenu, wykonali plakaty, a po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią mogliśmy wrócić do Biegu dla Ziemi.

Wyniki biegu

DZIEWCZĘTA

Kategoria klas I-IV

I miejsce – Laura Komosińska

II miejsce – Kinga Malinowska

III miejsce – Oliwia Pobrycka

Kategoria klas V – VIII

I miejsce – Alicja Lejk

II miejsce – Amelia Zakrzewska

III miejsce – Oliwia Długokęcka

CHŁOPCY

Kategoria klas I-IV

I miejsce – Alan Duchna

II miejsce – Milan Sidorowicz

III miejsce – Franciszek Zakrzewski

Kategoria klas V – VIII

I miejsce – Michał Załoga

II miejsce – Grzegorz Skaliński

III miejsce – Kacper lejk

• Alicja w krainie dobrych manier

W ramach współpracy z SOK w Janowcu Kościelnym we wtorek 26 kwietnia dzieci przedszkolne oraz  klas I-III mogły obejrzeć teatrzyk pt. „Alicja w krainie dobrych manier”. Motywem przewodnim sztuki były zasady dobrego wychowania. Przedstawienie oparte na motywach książki „Alicja w krainie czarów” było pełne humoru i zabawnych sytuacji. Bajkowe postacie pokazały dzieciom czego nie wypada robić oraz co to jest brak dobrych manier.

Wspólnie z nami przedstawienie oglądały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym.

• "Poznaj Polskę"

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczek w ramach ogólnopolskiego projektu MEN „Poznaj Polskę” w łącznej kwocie 19000 zł. Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom dzieci i młodzież poznają również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki.

Uczniowie klas I-III pojadą na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. W Gdyni zwiedzą Okręt Muzeum - ORP Błyskawica, Centrum Nauki Eksperyment, a w Gdańsku odkryją sekrety Starego Miasta. Uczniowie klas starszych odbędą trzydniową wycieczkę po Wielkopolsce. Odwiedzą m.in. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, pierwszą stolicę Polski - Gniezno, poznają zabytki Poznania, a także zamek w Kórniku.