Aktualności

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

            Dnia 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Był to wyjątkowy moment podsumowania całorocznej pracy, osiągnięć oraz pożegnania absolwentów i nauczycieli kończących swoją pracę zawodową.

            Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom, symbolizujące przejęcie odpowiedzialności za pielęgnowanie tradycji i wartości naszej społeczności szkolnej.

            Wzruszającym momentem było również pożegnanie uczniów klasy ósmej przez klasę siódmą, która przygotowała ciepłe słowa, życzenia oraz pamiątkowe dyplomy, medale i upominki dla starszych kolegów i koleżanek.

            Następnie nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy ósmej. Absolwenci odebrali także gratulacje i życzenia powodzenia na dalszych etapach edukacji.

            Podczas uroczystości wyróżniono uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce, wręczając im nagrody za całoroczny wysiłek, systematyczność oraz zaangażowanie. Wręczono również stypendia szkolne uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

            Miłym akcentem było wręczenie przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego nagrody za zdobycie III miejsca w konkursie „Talenciaki”.

            Wójt Gminy Piotr Rakoczy pogratulował uczniom osiągniętych wyników, podziękował nauczycielom za ich pracę oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

            Słowa uznania otrzymali także uczniowie aktywnie angażujący się w życie parafii. Ksiądz proboszcz wręczył podziękowania za ich działalność i zaangażowanie na rzecz wspólnoty kościelnej.

            Społeczność szkolna w sposób szczególny pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę panią Agatę Kacner i pana Wiesława Kacner. Były podziękowania, kwiaty, życzenia zdrowia i pomyślności. Pożegnano również pana Przemysława Dudek, który zmienia miejsce pracy.

            Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny, gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy bezpiecznych, słonecznych oraz pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!

             

          • WAKACJE Z SAMORZĄDOWYM OŚRODKIEM KULTURY

            Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w cyklu letnich wydarzeń „Wakacje z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką 2026”.

            Przygotowaliśmy bogaty program pełen atrakcji, który będzie realizowany przez całe wakacje – od początku lipca do końca sierpnia. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się m.in [1].:

            *

            zajęcia sportowe i turnieje,

            *

            warsztaty kulinarne,

            *

            zajęcia kreatywne i fotograficzne,

            *

            spektakl teatralny dla dzieci,

            *

            wyjazdy do parków rozrywki i atrakcji turystycznych,

            *

            kino plenerowe,

            *

            rodzinne pikniki w sołectwach,

            *

            wydarzenia biblioteczne i konkursy.

            To doskonała okazja do aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu,

            rozwijania pasji, zdobywania nowych umiejętności oraz integracji z

            lokalną społecznością.

            Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń

            i zapisania się na wybrane atrakcje. Liczba miejsc na niektóre

            zajęcia i wyjazdy jest ograniczona.

            W przypadku pytań oraz zapisów prosimy o kontakt z Samorządowym

            Ośrodkiem Kultury i Biblioteką pod numerem telefonu: 89 626 20 89.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego wypoczynku podczas „Wakacji

            z SOK 2026”!

             

            Z wyrazami szacunku,

             

            Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka

            Organizator „Wakacji z SOK 2026”

             

          • 22 czerwca ŚWIĘTO SZKOŁY I RODZINY

            W naszej szkole odbyło się wyjątkowe Święto Szkoły i Rodziny, które przybrało formę radosnego pikniku integracyjnego. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, którzy podkreślili znaczenie wspólnoty szkolnej i rodzinnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci, które zaprezentowały swoje talenty artystyczne. Na uczestników czekały również liczne atrakcje – gry i zabawy, pyszne ciasta, grill oraz lody. Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wielu radosnych chwil i na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Opieka stomatologiczna - Agenci uśmiechu

            Wakacje bez próchnicy – zadbaj o zęby dziecka przed powrotem do szkoły!

            Wakacje to dobry moment, aby umówić dziecko na przegląd stomatologiczny, wykonać zabiegi profilaktyczne lub rozpocząć potrzebne leczenie – bez szkolnego pośpiechu i napiętego planu zajęć.

            Przypominamy, że gabinet stomatologiczny w naszej  

            Szkole

            Podstawowej Nr 1

            im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

            ul. Kopernika 1,

             

            jest dostępny również w okresie wakacyjnym.

            W ramach akcji „Próchnica nie jedzie na wakacje” dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej, w tym przeglądów, profilaktyki oraz leczenia.

            Rodzicu, nie warto czekać, aż pojawi się ból. Wcześnie wykryty problem zwykle można rozwiązać szybciej i łatwiej.

            Zapisy i informacje: 532 826 185

            Zadzwoń i umów wizytę dziecka.

            Akcję realizują Agenci Uśmiechu.

          • V PRZEŁAJOWY BIEG IM.PROFESORA JUSZKIEWICZA

            19 czerwca 2026 odbył się V Bieg Przełajowy im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza. Był czas na sportową rywalizację, wspólną zabawę, pyszne jedzonko. Nasza szkoła zdobyła w klasyfikacji drużynowej IImiejsce

            Wszyscy walczyli dzielnie i pięknie reprezentowali szkołę.

            Medaliści w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            Chłopcy klasy I-III

            I miejsce - Piotr Szczypiński

            II miejsce - Natan Pobrycki

            Dziewczęta klasy IV-VI

            II miejsce - Lena Załoga

            Dziewczęta klasy VII-VIII

            I miejsce - Kinga Rakoczy

            II miejsce - Izabela Komosińska

            Wręczenia medali i statuetek dokonała Pani Ewa Juszkiewicz, Pani wicestarosta Bożena Chmielewska, Wójt Gminy Piotr Rakoczy oraz Pan Jan Domański- pasjonat lokalnej historii.

            Dziękujemy strażakom za wodną zabawę, Sołectwu Trójmiasto za pyszne jedzonko, służbie medycznej za pomoc, a organizatorom za mile spędzony czas.

            Do zobaczenia za rok.

          • "WIOSKI BEZ TROSKI"

            W dniu 15.06.2026r. w Warszawie, w Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez KRUS pt. : ,,Wioski bez troski". Konkurs miał na celu propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci w gospodarstwach rolnych. Piotr Szempliński, uczeń klasy VII uczestniczył w tym wydarzeniu ze swoją mamą Panią Marleną Szemplińską, ciocią i nauczycielką plastyki. Piotr znalazł się w gronie laureatów. Jest to znaczące osiągnięcie oraz duży sukces stanowiący powód do dumy dla naszej szkoły i społeczności szkolnej. Gratulacje

          • XXXIII Otwarte Biegi im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

            22 maja 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w XXXIII Otwartych Biegach im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, które odbyły się w Janowie. Wydarzenie zgromadziło liczne grono młodych sportowców z różnych szkół i miejscowości, a zawody przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji, sportowego ducha oraz wzajemnego dopingu.

            Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych, zgodnie z podziałem na klasy. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, wytrwałością i determinacją, godnie reprezentując szkołę podczas zawodów. Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że nasi reprezentanci wywalczyli aż 7 medali, osiągając bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wzorową postawę oraz reprezentowanie naszej szkoły.

            Dziewczęta

            Klasa I

            Kaja Krajewska - III miejsce

            Klasa III 

            Antonina Pszczółkowska - III miejsce

            Klasa VI

            Lena Załoga - I miejsce

            Oliwia Pobrycka - II miejsce

            Chłopcy:

            Klasa III

            Piotr Szczypiński - I miejsce

            Natan Pobrycki - III miejsce

            Klasa VIII

            Jakub Zembrzuski – II miejsce

             

          • DZIEŃ ZIEMI

            W dniu 23 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi, których celem było promowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska.

            Jednym z głównych punktów programu był „Bieg dla Ziemi”, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowy, ale również symboliczny – każdy przebiegnięty odcinek był wyrazem troski o naszą planetę. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pozytywną energią.

            Kolejną atrakcją był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy reprezentacją uczniów SP Janowiec Kościelny, a drużyną SP Waśniewo. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a doping kibiców dodawał zawodnikom sił.

            Każdy mógł uzupełnić siły i energię pożywiając się wspaniała grochówką przygotowaną przez nasze panie kucharki.

            Obchody Dnia Ziemi były doskonałą okazją do połączenia edukacji ekologicznej z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólne świętowanie na rzecz naszej planety.

            Wyniki biegu:

            Uczniowie klas I-III

            Dziewczęta                                                                                   Chłopcy

            I miejsce – Lena Borkowska                                           I miejsce – Piotr Szczypiński

            II miejsce - Antonina Pszczółkowska                              II miejsce – Natan Pobrycki

            III miejsce – Wiktoria Szulc                                             III miejsce – Ksawery Zając

             

            Uczniowie klas IV-VI

            Dziewczęta                                                                                   Chłopcy

            I miejsce – Lena Załoga                                                     I miejsce – Patryk Szulc

            II miejsce – Laura Komosińska                                          II miejsce – Robert Szulc

            III miejsce – Oliwia Pobrycka                                             III miejsce – Franciszek Zakrzewski

             

            Uczniowie klas VII-VIII

            Dziewczęta                                                                                   Chłopcy

            I miejsce – Izabela Komosińska                                            I miejsce – Hubert Rakoczy

            II miejsce – Maja Siemianowska                                           II miejsce – Filip Zembrzuski

            III miejsce – Maja Wójcicka                                                   III miejsce – Filip Gałęziewski

             

          • DROGA KRZYŻOWA

            27 marca uczniowie i pracownicy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która odbyła się na terenie naszej szkoły.

          • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

            20 marca w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta gala wręczenia Krajowych Certyfikatów SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE.

            Z dumą informujemy, że wśród uhonorowanych placówek znalazła się również nasza szkoła!

            To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że działania podejmowane na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia naszych uczniów przynoszą realne efekty.

          • „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”

            3 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy oraz Panem Wójtem, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

            Podczas zajęć uczniowie poznali założenia ogólnopolskiej akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, która przypomina, jak ważna jest uważność na drodze – zarówno wśród pieszych, jak i kierowców. Goście podkreślili, że korzystanie z telefonu, czy słuchanie głośnej muzyki może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię.

            Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaski, które poprawiają widoczność po zmroku.

            Dziękujemy za wizytę i cenną lekcję bezpieczeństwa.

             

             

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

            27 lutego w naszej szkole odbył się apel upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gościem specjalnym był pan Jan Domański, który podzielił się wspomnieniami o Niezłomnych, wśród których był także jego tata.

            Po apelu odbył się bieg „Wilczym Tropem”. Następnie delegacja uczniów zapaliła znicze na grobach bohaterów, oddając im hołd i pamięć.

          • CHOINKA SZKOLNA

            W sobotę, 17 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa – "Choinka szkolna". Uczniowie bawili się przy muzyce, którą zapewnił DJ Łysy, a w trakcie imprezy odbyły się występy dzieci. Zaprezentowały one piosenki, skecze oraz tańce, które spotkały się z dużym entuzjazmem publiczności. Na widowni obecni byli m.in. rodzice, którzy z dumą i radością oglądali występy swoich dzieci. Nie zabrakło także wizyty Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami. 

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            15 stycznia okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się uroczysta i pełna radości impreza. Dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1–3 zaprezentowały piękne występy artystyczne – były wiersze, piosenki i tańce, które wzruszyły i rozbawiły zgromadzonych gości. Po części artystycznej był czas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców specjalnie na tę okazję. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa przy muzyce DJ-a, która porwała do tańca zarówno dzieci, jak i ich babcie oraz dziadków. Uroczystość upłynęła w ciepłej, rodzinnej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci uczestników.