• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0."

• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, to kontynuacja rządowegoprogramu (z lat 2016-2020). Celem programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W związku z tym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, działając z upoważnienia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, podjął decyzję o udzieleniu naszej szkole wsparcia finansowego  w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 .”- rok 2023. Środki w kwocie 5000 zł (4000 zł środki uzyskane z programu + 1000 zł wkład organu prowadzącego Szkołę – Gminy Janowiec Kościelny), będą przeznaczone  na zakup nowości wydawniczych, wyposażenie biblioteki oraz realizację zadań promujących czytelnictwo.