• Zajęcia

• Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie w roku 2021 otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach realizacji Rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” w wysokości             30 000,00 zł. Program ten powstał z inicjatywy Rządu i ma na celu wsparcie inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego, polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury.

Do końca roku 2021 Szkoła wykorzystała kwotę równą 100 % wartości przyznanej dotacji i zakupiła m.in. poniższe pomoce dydaktyczne:

• 6 zestawów: LEGO Education SPIKE
        • 6 zestawów: Robot Photon EDU
        • Zestaw 17 szt.: Słuchawek bezprzewodowych
        • Zestaw 6 szt.: Mikroportów
        • Mikrofon kierunkowy
        • Teleskop
        • Stację lutowniczą
        • Stację pogodową
        • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
        • Zestaw elektroniczny Boffin II
        • Zestaw 3 szt.: wag elektronicznych
        • Wagę szalkowa metalowa
        • Głośnik przenośny

Pomoce dydaktyczne zostały zakupione dla uczniów klas I – III (edukacja wczesnoszkolna), będą pomocne w nauce z programowania oraz dla uczniów klas IV – VIII i będą wykorzystywane na zajęciach matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki. Pomoce te będą również, wykorzystywane na zajęciach dodatkowych z robotyki w celu rozwijania sprawności manualnych, nauki kreatywnego myślenia i rozwijania umiejętności pracy w grupie.